Z čoho je tapeta vyrobená?

13 apríla, 2021 Kamila

Z čoho je tapeta vyrobená?

Z čoho je vlastne tapeta vyrobená a aké možnosti materiálu máte? Poďme sa na to pozrieť.

Ako vyzerá materiál, z ktorého bude vaša tapeta?

Vliesové tapety (vyrobené z vláknitej buničiny) sú vďaka svojim vlastnostiam výbornou voľbou pre povrchovú úpravu stien vo vašom interiéri. Spomedzi materiálov, z ktorých sú tapety vyrábané, sa aktuálne radia na popredné miesta. Vliesové tapety sú priedušné, majú vysokú pevnosť a tvoria zároveň tepelnú a zvukovú izoláciu. Aplikovať ich môžete kdekoľvek v interiéri (po vhodnej povrchovej úprave aj do kúpeľne). 

Práca s týmto druhom tapiet je veľmi jednoduchá. Lepidlo nanášate len na stenu. V prípade, ak chcete tapetu v budúcnosti zmeniť, je jednoduché ju strhnúť za sucha a v celku.

Ponúkame tieto druhy vliesových tapiet:

HLADKÝ VLIES 

Hladké vliesové tapety vďaka svojmu povrchu vynikajú ostrosťou tlače. Vyniknú na nich všetky farby a detaily. Hladký vlies má matný efekt s gramážou 150 g/m2.

 

ŠTRUKTUROVANÝ VLIES

Tapety z tohto materiálu vynikajú štruktúrou jemnej omietky. V kombinácii s vhodným dekorom tvoria originálny dizajn v interiéri.

 

 

 

 

 

 

VLIES FINE TEXTIL

Tento druh vliesovej tapety má povrch v jemnej textilnej štruktúre. Je odolnejší a vhodný aj do náročnejších komerčných, či  výstavných priestorov. Svojím vzhľadom efektne dopĺňa zvolený dizajn tapety.

 

Ako vliesové tapety aplikovať na stenu? S aplikáciou tapety vám môže pomôcť odborník, no s trochou zručnosti sa do práce môžete pustiť sami. Tu nájdete rady ako postupovať. 

Ceny jednotlivých materiálov nájdete v cenníku.